iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Myślisz o zmianie posady? Nawet,  jeśli Twoja praca nie jest idealna, zanim znajdziesz kolejną, warto zatrzymać to dla siebie. Szukając , uważaj, by Twój obecny szef nie dowiedział się o Twoich planach. Oto kilka wskazówek od eksperta monsterpolska.pl jak to zrobić.

 

Informuj z rozwagą

 

 

Twoje znajomości są dobrą drogą zdobywania kontaktów, ale używaj ich z rozwagą. Nawet Twoi bliscy znajomi mogą niechcący przekazać zbyt dużo informacji i zaszkodzić Twojej karierze, dlatego pamiętaj, by zachować dyskrecję podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Stwórz profesjonalny profil internetowy

 

 

Dziś, kiedy Internet jest główną drogą rekrutacji, obecność w sieci jest niezmiernie ważna. Bierz udział w dyskusjach na forach i blogach branżowych, gdzie zasięgniesz informacji, który pracodawca zapewnia najlepsze warunki pracy

 

Uważaj z kim rozmawiasz

 

 

Imprezy branżowe oraz targi  skupiają bardzo dużo osób i istnieje prawdopodobieństwo, że wśród uczestników znajdują się osoby, które znają Twojego szefa. Mogą one przekazać mu informację o Twoich poszukiwaniach. Dlatego warto z rozwagą dzielić się tego typu informacjami zaleca Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Zachowaj sekret w pracy

 

 

Utrzymaj swoje poszukiwania w sekrecie nawet przed najbardziej zaufanymi współpracownikami. Prośba o pomoc w znalezieniu kolejnej pracy stawia ich w niezręcznej sytuacji wobec aktualnego pracodawcy. Poza tym nie masz pewności, czy informacja ta nie dotrze do Twojego szefa.

 

Nie proś o referencje

 

 

Dobre referencje są bardzo przydatne i często decydują o zatrudnieniu kandydata. Jednak nie proś swoich obecnych przełożonych o wydanie opinii na temat Twojej pracy. Mogą oni domyślić się jakie są Twoje plany. 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-10-27 09:26
Kariera Komentarze (0)

Każdemu z nas zdarzyły się nieporozumienia i spory ze współpracownikami, czy partnerami biznesowymi. Sytuacja jest jednak dużo trudniejsza, kiedy nie zgadzamy się z naszym szefem. Oto kilka wskazówek przygotowanych przez ekspertów monsterpolska.pl, jak rozwiązać ten problem.

 

Przeanalizuj temat

 

Nakreślić jasny obraz sytuacji i przeanalizuj go. Proste stwierdzenie, że szef jest zły i niekompetentny do niczego nie prowadzi. Musisz przedstawić fakty i przykłady zachowań, które oceniasz jako nieprawidłowe zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Porozmawiaj z szefem

 

Rozmowa pomoże rozwiązać problem, ale nie zaczynajmy jej pod wpływem emocji i bez przygotowania. Poczekajmy, aż przełożony się uspokoi i będzie w lepszym nastroju. Szanse na pozytywne rozwiązanie konfliktu wzrosną. Przed spotkaniem, przygotuj wszystkie argumenty, które chcesz przedstawić  i tak np. jeśli szef oskarża Cię o brak kontaktu z klientem drogą e-mail, zbierz całą korespondencję i przedstaw ją szefowi na spotkaniu.

 

Bądź profesjonalny

 

Nawet jeśli spór z przełożonym wywołuje duży stres i sprawia, że masz ochotę zachować się mało dyplomatycznie, uspokój się. Niezależnie od sytuacji, zawsze zachowuj postawę  zgodną z biznesowym savoir vivre podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Porozmawiaj z przełożonym szefa

 

Kiedy zachowanie szefa jest bardzo aroganckie, a rozmowa nie przynosi żadnego skutku, warto zwrócić się do osoby znajdującej się na wyższym stanowisku. Niestety nie zawsze jest taka osoba. Jeśli nasz szef jest najważniejszą osobą decyzyjną w firmie, a rozmowy nie przynoszą skutków, warto zastanowić się nad zmianą pracy.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-10-20 10:34
Kariera Komentarze (0)

Staropolskie przysłowie mówi, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Niestety często bywa też tak w przypadku pracy, która choć na początku wydawała się wymarzoną, z biegiem czasu staje się przykrym obowiązkiem. 


Jak poznać, że właśnie nadszedł ten krytyczny moment i rozpocząć poszukiwania nowego zajęcia? Oto 4 niepokojące sygnały: 

Znudzenie
8 godzinny dzień pracy nie może upływać pod znakiem nudy i monotonii. Gdy jesteśmy zaangażowani w powierzone zadania, z jednej strony rośnie nasza produktywność, z drugiej zaś mamy szansę przyswoić więcej nowej wiedzy oraz cennych umiejętności. Jeśli jednak większość czasu w firmie poświęcamy na niezbyt przydatne zajęcia prawdopodobnie to znak, że pora zmienić pracę na bardziej rozwojową oraz dynamiczną. Z korzyścią dla siebie.

Złe relacje z szefem
Jeśli czujesz, że między Tobą a przełożonym narasta konflikt, spróbuj rozwiązać problem pokojowo. Dopytaj co jest powodem zaistniałej sytuacji i postaraj się doprowadzić do kompromisu. Jeśli jednak ta relacja od dawna pozostawia wiele do życzenia i nie możesz jej naprawić, pomyśl o odejściu z obecnej firmy. Najważniejszy jest Twój komfort oraz praca z ludźmi, którzy stają się inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań na polu zawodowym podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Stagnacja firmy
Czy firma, w której pracujesz dalej używa przestarzałych technologii? A może jej produkty lub usługi są postrzegane jako niezbyt innowacyjne i co gorsza, nikt nie próbuje tego zmienić? Jeśli tak jest, to pamiętaj, że także i Twoja reputacja specjalisty jest zagrożona. Dajesz się poznać jako osoba, która nie jest na bieżąco z aktualnymi trendami, a co za tym idzie nie chce się rozwijać. Lepiej nadać więc swojej karierze przyspieszenia, pracując w dynamicznym i nowoczesnym środowisku, które podąża z duchem czasu oraz technologii. 

Otrzymałeś nową propozycję pracy
Nie musisz czuć się winny, że otrzymałeś propozycję nowej pracy i rezygnujesz z tej posady, która nie przynosi Ci satysfakcji. Najważniejszy jest Twój rozwój oraz poczucie spełnienia zawodowego. Robiąc krok naprzód działasz tylko z korzyścią dla siebie oraz bierzesz odpowiedzialność za swoją karierę. Jeśli dopiero szukasz nowego zajęcia zadbaj o zaktualizowane CV, nie obawiaj się podnosić swoich kompetencji oraz skup się na tym, by Twój wizerunek w social media był profesjonalisty. To połowa Twojego sukcesu podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl

  

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-10-13 11:01
Kariera Komentarze (0)

Zazwyczaj otrzymanie wypowiedzenia z pracy nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Często pojawiają się sygnały ostrzegawcze, mówiące o tym, że nasza pozycja zawodowa jest zagrożona. Można je zignorować i pożegnać się z przysługującą nam odprawą lub zadbać o swoje interesy. Oto kilka sposobów, aby przeszkodzić pracodawcy w zwolnieniu nas bez żadnego odszkodowania.

 

Znaki ostrzegawcze

 

Po jednym lub kilku spotkaniach z pracodawcą związanych z oceną naszej pracy i różnego typu ostrzeżeniach możemy się spodziewać, że nasza pozycja jest niepewna. Zwalniając nas, pracodawca musi udowodnić, że ostrzegał o zaistniałej sytuacji dał możliwość poprawy, by móc odpowiednio uzasadnić swoją decyzję podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Zrozumienie oczekiwań pracodawcy

 

Jeżeli pracodawca oczekuje od nas poprawy, dowiedzmy się o jakie kwestie szczególnie powinniśmy zadbać. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych szkoleń lub innego rodzaju wsparcia poprośmy o nie. Zidentyfikujmy również nierealistyczne oczekiwanie i zasygnalizujmy to wyraźnie pracodawcy.

 

Odpowiedź na zastrzeżenia pracodawcy

 

Jeżeli jest rozsądne wytłumaczenie naszych zawodowych potknięć, takie jak niewystarczające przeszkolenie lub brak odpowiedniego sprzętu potrzebnego do wykonywania powierzonych obowiązków, dajmy o tym znać pracodawcy. Jeżeli jesteśmy krytykowani niesprawiedliwie, grzecznie, aczkolwiek stanowczo, powinniśmy to zakomunikować. Nie czekajmy do zakończenia współpracy, by przedyskutować powody. Poprośmy pracodawcę, aby wszystkie nasze własne zastrzeżenia znalazły się w dokumentach razem z wcześniejszymi pisemnymi ostrzeżeniami tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Fałszywe poczucie bezpieczeństwa

 

Seria drobnych incydentów, nawet tych, które zdarzają się sporadycznie, może się skumulować. Jeśli będziemy szybko i właściwie odpowiadać na każdą, nawet małą pomyłkę oraz odpowiednio szybko poprawimy małe błędy, pracodawca nie będzie miał powodu, by nas zwolnić.

 

Porada prawna

 

Gdy jesteśmy już pewni, że nasza pozycja zawodowa jest zagrożona warto skorzystać z porady prawnej, by wiedzieć jak zareagować na działania pracodawcy. Wykwalifikowany i zaznajomiony z prawem pracy doradca pomoże nam uniknąć błędów.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-10-06 09:47
Kariera Komentarze (0)