iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Alkohol, romanse na boku, wygłupy, a później wstyd - tak wielu z nas kojarzy się wyjazd integracyjny. A przecież jego głównymi celami są: zbudowanie silnego, dobrze rozumiejącego się zespołu, zacieśnienie więzi między pracownikami, a także minimalizacja skutków stresu, którego w codziennej pracy nie brakuje. To także dobry element motywujący do pracy większość z nas ceni dobre relacje i atmosferę w swojej firmie. Właśnie dlatego wielu pracodawców decyduje się na organizowanie takich wypadów, w czasie których wszyscy mogą lepiej się poznać w mniej formalnej atmosferze.

Zazwyczaj pracodawcy chcą połączyć relaks i rozrywkę z realizacją biznesowych celów, np. poprzez organizację szkoleń na świeżym powietrzu lub warsztatów w grupach. Standardem są survivale, rajdy na quadach, ogniska czy wypady do SPA. Odważniejsi mogą skorzystać ze skalnych wspinaczek czy wziąć udział w spływie kajakowym. Takie aktywności uczą np. współpracy w grupie, planowania zadań i pobudzają kreatywność.

Jednak przebieg wyjazdu integracyjnego może odbiegać od założeń, a nawet zmienić się w imprezową apokalipsę, co widać w filmie Przemysława Angermana pt. Wyjazd integracyjny. To idealny obraz tego, co może się stać, gdy zestresowani i zabiegani na co dzień pracownicy porzucą krawaty i postanowią się nieco wyluzować. To można przewidzieć - dzikie tańce, zdewastowany hotel, morze alkoholu, nocne skoki do basenu i romanse w przypływie uniesień. Dlatego, mimo luźnego charakteru wyjazdu, nie można zapominać o dobrych manierach. W końcu, po powrocie, przyjdzie nam się zmierzyć ze współpracownikami i przełożonymi w codziennych, biznesowych sytuacjach. Dyskredytujące nas zachowania długo pozostają w pamięci - możemy nawet zostać zwolnieni za nie z pracy.

Czego należy się wystrzegać? Przede wszystkim nie wolno przesadzać z alkoholem. Często w czasie wyjazdów integracyjnych na stole pojawia się coś mocniejszego, jednak powinniśmy pić z głową i kontrolować liczbę wypitych lampek wina czy kieliszków wódki. Na gazie dużo trudniej się hamować, a zdecydowanie łatwiej popełnić gafę czy narobić głupstw. Obgadywanie współpracowników czy szefów na pewno nie będzie o Tobie dobrze świadczyć, zwłaszcza jeśli usłyszy to ktoś niepożądany. Jeśli nie chcesz wyjść na nudziarza, nie wspominaj o pracy w końcu każdy chce się zrelaksować. Nie wspominaj także zbyt dużo o swoim życiu osobistym, nie warto się zbytnio otwierać. I, oczywiście, nie flirtuj ze współpracownikami, a tym bardziej nie dopuść, by doszło do kontaktu fizycznego to nie może się dobrze skończyć i możesz nawet stracić pracę przez swoje rubaszne zachowanie. Niezwykle ważne jest także panowanie nad swoimi emocjami, np. nie możesz wdać się w konflikt czy zachowywać niestosownie pamiętaj, że przełożeni stale obserwują podwładnych i wyciągają wnioski.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-13 15:34
Kariera praca, rekrutacja, kariera, wyjazd integracyjny Komentarze (0)