iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Chcąc rozwijać się zawodowo powinniśmy jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w pracy, by nasze działania były jak najbardziej efektywne. Wyeliminujmy złe przyzwyczajenia. Może jest coś, co nas rozprasza? Co powoduje, że jesteśmy mniej wydajni?

Złe planowanie

Czy Twoja pierwsza godzina w pracy upływa Ci na zastanawianiu się, co powinieneś dzisiaj zrobić? Jeśli tak, najwyższy czas to zmienić. Wprowadź w swoje życie zawodowe jeszcze jeden cel. Niech Twoim ostatnim punktem dnia będzie zaplanowanie pracy dnia następnego. Będziesz wtedy wykorzystywał czas w pracy bardziej efektywnie.

Odpowiadanie na wszystkie maile

Odpowiadając na wszystkie maile od razu, gdy tylko przychodzą, tak naprawdę bezproduktywnie tracisz czas. Oczywiście mail nie może pozostać bez odpowiedzi – ale w trybie natychmiastowym odpowiadaj tylko na te, które musisz. Te, które mogą poczekać na odpowiedź, wyślij zbiorczo w jednym momencie dnia.

Praca z domu

Zdalna praca jest  bardzo wygodna, ale i mniej produktywna. Zawsze coś Cię rozproszy – listonosz, zepsuta pralka czy telewizor. Wykorzystuj więc tę możliwość tylko wtedy, kiedy naprawdę musisz, i upewnij się, że koledzy z pracy w pilnej sprawie w każdej chwili mogą się z Tobą skontaktować.

Załatwianie prywatnych spraw w czasie pracy

Każdemu czasem coś wypadnie. Jednak na dłuższą metę irytujące jest, gdy kolega co rano przychodzi spóźniony półtorej godziny, bo dogląda w tym czasie przebudowy domu lub ktoś regularnie omijający popołudniowe spotkania, bo umawia sobie rutynowe wizyty u dentysty na 14. Pamiętaj, by prosząc kolegów o zastępstwa w tego typu sprawach, nie nadużywać ich cierpliwości i dobroci.

Spóźnianie się na spotkania

W pracy jest to absolutnie niedopuszczalne. Postaraj się zawsze być kilka minut przez umówioną porą spotkania. Spóźniając się nawet chwilę, dajesz odczuć osobom które na Ciebie czekają, że nie szanujesz ich czasu.

Kiepskie poczucie humoru

Pamiętaj, że Twoje poczucie humoru nie wszyscy muszą rozumieć. Unikaj w pracy żartów na kontrowersyjne tematy. Nieświadomie możesz zostać źle odebrany.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-30 13:01
Kariera praca, kariera, CV, monster Komentarze (0)

Jutro czeka Cię spotkanie rekrutacyjne, przećwiczyłeś już swoje odpowiedzi na pytania, których spodziewasz się od rekrutera. Jednak czy przygotowałeś wszystko, co powinieneś ze sobą zabrać na spotkanie z potencjalnym pracodawcą?

CV, list motywacyjny i referencje

Na rozmowę zabierz swoje dokumenty aplikacyjne. Jednak nie wrzucaj ich po prostu do swojej torby. Ponad 93% komunikacji odbywa się na poziomie niewerbalnym. Zatem postaraj się wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Przygotuj więc teczkę i umieść w niej swoje dokumenty. Dzięki temu rekruter będzie wiedział, że jesteś przygotowany na każdą sytuację i dobrze zorganizowany.

Notes i długopis

Notowanie podczas spotkania rekrutacyjnego, jeśli oczywiście nie skupiasz wzroku wyłącznie na zeszycie, jest oznaką szacunku. Ten gest sprawi, że potencjalny pracodawca będzie wiedział, iż słuchasz go uważnie.

Telefon komórkowy

Jeśli decydujesz się zabrać ze sobą telefon komórkowy, pamiętaj, by był on wyłączony. Kiedy podczas spotkania Twoja komórka zacznie dzwonić, rekruter może to odebrać jako brak szacunku.
Wiedzę na temat firmy

Podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz zapytany o to, co wiesz o firmie. Dlatego zanim wybierzesz się na spotkanie, zbierz jak najwięcej informacji o pracodawcy, by pokazać, że jesteś dobrze zorientowany i  przygotowany.

Uśmiech

Pamiętaj, że pozytywne nastawienie może zdziałać cuda. Dlatego nawet jeśli denerwujesz się spotkaniem, postaraj się tego nie okazać. Jeśli podejdziesz do rozmowy rozluźniony i uśmiechnięty, sprawisz wrażenie osoby otwartej i komunikatywnej.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-24 09:23
Kariera praca Komentarze (2)

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, ale niestety wiele osób odkłada urlop lub zabiera pracę ze sobą nawet na wakacje. Według ekspertów monsterpolska.pl należy pamiętać, że relaks może pozytywnie wpłynąć nie tylko na wyniki zawodowe, ale również na życie rodzinne.

Wakacje ważne jak sen

Odpoczynek od pracy jest tak samo ważny jak dobry sen. Bezsenna noc ma negatywny wpływ na koncentrację i samopoczucie. Podobnie brak czasu wolnego i rozrywki może spowodować problemy z efektywnością w pracy. Ponadto, zbyt długi okres pracy bez należytej przerwy sprawia, że organizm jest bardziej podatny na choroby. Przepracowane osoby są bardziej krytyczne i mniej przyjacielskie.

Twoje zmęczenie udziela się wszystkim

Pracoholicy uważają, że fakt, iż przekładają wakacje, może wpłynąć pozytywnie na ich wyniki, a także będzie miał dobry wpływ na zespół.Rzeczywistość jest jednak inna. Współpracownicy muszą radzić sobie ze złym nastrojem i uszczypliwością osoby stroniącej od odpoczynku.

Zmęczony pracownik jest nieefektywny. Istnieje większe ryzyko popełnienia przez niego błędu. Odpoczynek od spraw zawodowych przynajmniej raz w roku jest bardzo ważny nie tylko dla zdrowia, ale także dla kariery. Będąc na wakacjach można odpocząć od codziennych stresów i zdystansować się od niektórych spraw związanych z pracą.

Telefon zostaw w domu

Wiele osób uważa, że tylko oni potrafią wykonać zadania perfekcyjnie. Nie są w stanie rozstać się z firmową komórką i laptopem. Odbieranie telefonu służbowego na wakacjach przerywa odpoczynek i powoduje, że pracownik wraca myślami do biura i nie ma możliwości w pełni się zrelaksować.

Należy pamiętać, że niektóre sprawy można wykonać z wyprzedzeniem, inne przekazać współpracownikom lub podwładnym. Pozostałe natomiast mogą poczekać kilka dni na powrót z urlopu

Czas w gronie najbliższych

Najlepszym sposobem na relaks jest spędzenie czasu z rodziną. Wiele osób w ciągu roku poświęca się głównie myślom o sprawach zawodowych, nie skupiając się na życiu domowym. Urlop to idealny czas na spędzenie miłych chwil z najbliższymi.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-20 09:41
Kariera praca, wakacje Komentarze (0)Praca tymczasowa staje się coraz popularniejsza zarówno dla pracowników jak i pracodawców, szczególnie latem. Jak napisać o tego typu doświadczeniach w  dokumentach aplikacyjnych?

Pogrupuj doświadczenia


By Twoje CV nie było za długie, postaraj się podzielić doświadczenia w pracy tymczasowej na grupy, dotyczące podobnych do siebie zajęć. Następnie dodaj listę najważniejszych umiejętności, jakie udało Ci się dzięki nim uzyskać

.
Pochwal się osiągnięciami


Zamiast poprzestać na wypisaniu kolejnych doświadczeń, stwórz listę pozytywnych cech i zajęć które mogły wpłynąć na powodzenie realizowanej przez Ciebie pracy lub projektu. Do każdej odbytej przez Ciebie pracy dodaj największe osiągnięcia, zaznaczając ostatnie sukcesy. Możesz zastosować system przedstawienia problemu oraz jak udało Ci się go rozwiązać.

Jeśli poszukujesz pracy tymczasowej, pamiętaj o tym, że pracodawcy zwracają uwagę na określone umiejętności kandydatów. Najbardziej liczą się dyspozycyjność, otwartość na zmiany, zdolność szybkiego uczenia się. Nie zapomnij o dodaniu także wiedzy specjalistycznej jaką udało Ci się zdobyć w związku z Twoimi doświadczeniami w poprzednich pracach. 

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-17 14:05
Kariera praca, kariera, CV, monster Komentarze (0)


Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, ale niestety wiele osób nawet jeśli wybierze się na wakacje, zabiera pracę ze sobą lub nie może się wyłączyć od myślenia o niej. Pracoholicy muszą jednak pamiętać, że relaks może pozytywnie wpłynąć nie tylko na ich wyniki zawodowe, ale również na życie rodzinne.

 
Wakacje ważne jak sen

Należy pamiętać, że odpoczynek od pracy jest tak samo ważny jak dobry sen. Bezsenna noc ma negatywny wpływ na koncentrację i dobre samopoczucie. Podobnie brak czasu wolnego i rozrywki może spowodować problemy z efektywnością w pracy. Ponadto zbyt długi okres pracy bez należytej przerwy sprawia, że organizm jest bardziej podatny na choroby. Przepracowane osoby są bardziej krytyczne i mniej przyjacielskie.


Twoje zmęczenie udziela się wszystkim

Pracoholicy uważają, że fakt, iż wakacjami przekładają wakacje , może wpłynąć pozytywnie na ich wyniki, a także będzie miał dobry wpływ na zespół.  Rzeczywistość jest jednak inna. Współpracownicy muszą radzić sobie ze złym nastrojem i uszczypliwością osoby stroniącej od odpoczynku. Ma to również zły wpływ na członków rodziny.

Wyłącz się

Będąc na wakacjach najważniejsze jest to, by zupełnie zapomnieć o pracy. Konieczne jest wyłączenie służbowego telefonu. Warto przekazać swoje obowiązki współpracownikowi i ustawić powiadomienie na poczcie. Przed wyjazdem dobrze jest pozamykać wszystkie ważne sprawy, tak by nie było potrzeby wracania do nich podczas wypoczynku.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-04 16:36
Kariera praca, wakacje Komentarze (0)