iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jak wynika z analizy ogłoszeń o pracę dla branży handlowej zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, najważniejszymi kompetencjami potencjalnego handlowca są doświadczenie zawodowe oraz zdolności komunikacyjne.

Doświadczenie przede wszystkim

Spośród przeanalizowanych ogłoszeń, zdecydowana większość (ponad 70%) zawiera wymóg posiadania co najmniej 2 lat doświadczenia. W 54% ofert pracodawcy wymieniają  konieczność posiadania dyplomu wyższej uczelni, w 34% wykształcenia średniego. Jedynie tylko dla 12% firm zamieszczających ogłoszenia posiadane wykształcenie nie było priorytetem.
Jeżeli chodzi o znajomość języków od aplikujących na stanowisko handlowca wymagano biegłej znajomości języka angielskiego (40%). Dla jedynie 10% pracodawców istotna była znajomość języka rosyjskiego.

Skuteczna komunikacja jako podstawa sukcesu


Oprócz doświadczenia zawodowego, od handlowców wymagane są także tzw. „kompetencje miękkie”. Pracodawcy stawiają na umiejętność budowania trwałej relacji z klientem oraz wysoką komunikatywność (67%). Dobra organizacja pracy w sytuacjach stresowych pojawiła się w 52% ofert. Od kandydatów oczekiwano także umiejętności pracy zespołowej (25%). Jedynie 5% pracodawców wymaga od przyszłego pracownika samodzielności.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-09-27 16:13
Kariera praca, kariera, sprzedaż, monsterpolska.pl Komentarze (0)

Kariera w branży finansowej jest jedną z bardziej perspektywicznych i stabilnych na polskim rynku pracy. Jak wynika z analiz ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, zawód finansisty wiąże się z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem. Aż w 100% ofert wymagane jest ukończenie kierunkowych studiów ekonomicznych.

W branży finansowej wymagane jest przede wszystkim wykształcenie. Ponadto w 85% ogłoszeń znalazła się znajomość języka angielskiego. W części ofert ważne było także komunikatywne posługiwanie się rosyjskim lub francuskim.

Jak wynika ze statystyk, aż 70% rekrutujących firm poszukuje pracowników, którzy posiadają wnikliwą wiedzę o branży. Minimalne wymagane doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z finansami to 3 lata. Tego typu oczekiwania stawiane są przed kandydatami w 53% przypadków.

Ponadto, w 60% ogłoszeń wymieniono umiejętność pracy pod presją czasu i w stresujących sytuacjach. 47% pracodawców wymaga od finansistów znajomości podstawowej obsługi komputera, a w szczególności pakietu Microsoft Office oraz programu SAP. Umiejętność działania w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi również okazały się dla pracodawców ważne – 36% ofert zawierało taki zapis.

W branży finansowej najchętniej poszukiwani są specjaliści. Na portalu monsterpolska.pl 53% ogłoszeń zawierało propozycję zatrudnienia dla specjalistów ds. controllingu, 26% dla analityków, a 21% dla doradców finansowych.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-09-19 14:02
Kariera praca, finanse, monsterpolska.pl Komentarze (0)

Z analizy ogłoszeń o pracę w sektorze IT, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że coraz częściej oprócz specjalistycznej wiedzy technicznej, pracownicy IT powinni mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Do you speak English?

W 70% analizowanych ogłoszeń dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym. W 15 % ogłoszeń biegłej znajomości języka angielskiego towarzyszy biegła znajomość języka polskiego.

Wiedza specjalistyczna podstawą do sukcesu

Poparta doświadczeniem specjalistyczna wiedza techniczna, a szczególnie  znajomość specyficznych systemów operacyjnych, programów czy języków programowania (np. Spring, Tomcat, Linux, Java, C++, C#) jest wymogiem najczęściej stawianym przed kandydatami -  pojawia się w 85% ogłoszeń. Dla pracodawców równie ważne jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Jest ono wymagane w 65% przypadków. Najchętniej poszukiwani są kandydaci, którzy przepracowali już od 3 do 5 lat (40% ogłoszeń) lub powyżej 5 lat (25%). Jedynie w 10% przypadków oczekiwane było staż zawodowy krótszy niż trzy lata.

Kompetencje miękkie w cenie

Już w 35 % ofert pracy otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów i wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne są wymieniane wśród niezbędnych wymogów dla kandydatów do pracy w sektorze informatycznym.

Pozostałe kryteria stawiane przed kandydatami to np. samodzielność oraz zdolność analitycznego myślenia (pojawiają się w 40% ogłoszeń). Pożądana jest również umiejętność pracy z zespole (20%), zorientowanie na rozwój i osiąganie celów (30%) czy tez gotowość do podróży służbowych (wymagana w 10% przypadków).

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-09-19 13:46
Kariera praca, kariera, monsterpolska.pl, IT Komentarze (1)