iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Dużą część swojego czasu spędzamy odwiedzając portale, na których niczym w pamiętniku rejestrujemy niemal każdy nasz krok. Jednak jak pokazują badania przeprowadzone przez wiodący portal kariery – Monster, około 67%  pracowników w Europie obawia się mieszania znajomych  ze współpracownikami  na portalach społecznościowych.


Nasze dane w sieci


Niewielu internautów wie w jaki sposób chronić swoją prywatność w sieci. Na licznych portalach społecznościowych podajemy swoje dane, wgrywamy zdjęcia i informujemy o wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy, dokumentując je fotografiami. Nie zawsze jednak chcemy, by każdy miał pełen dostęp do naszego  profilu.  
Dlatego warto zwrócić uwagę na ustawienia naszego konta. Każdy z portali społecznościowych daje możliwość swoim użytkownikom decydowania o tym, jakie informacje będą dostępne dla określonych odbiorców. Warto więc poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z polityką prywatności na naszym profilu.


Łączenie kontaktów zawodowych z prywatnymi


Problem pojawia się w momencie, kiedy nowy współpracownik znajdzie nas na portalu społecznościowym i zechce nas dodać do znajomych. Jak podają badania, dwie-trzecie ankietowanych Europejczyków nie chce mieszać kontaktów prywatnych i zawodowych w Internecie. Wątpliwości wydają się być uzasadnione. Dla ponad połowy ankietowanych problemem jest dodawanie kolegów z pracy do swoich kontaktów prywatnych. Co trzeci z nas spotkał się lub zna kogoś kto miał problemy, kiedy koledzy z pracy zobaczyli jeden z postów na Facebooku. Najczęstsze kłopoty zgłaszane przez 38% użytkowników zdarzały się, gdy znajomy umieścił komentarz, którego pracodawca nie powinien widzieć. 39% internautów spotkało się z udostępnieniem zdjęć, których nie chciało ujawniać kolegom z pracy.


Dobrym rozwiązaniem dla  użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie – Facebooka jest wprowadzona przez Monster aplikacja BeKnown, umożliwiająca poszerzanie sieci kontaktów zawodowych, oddzielając przy tym znajomych od osób związanych z nami profesjonalnie.


Każdy z nas prawdopodobnie ma znajomego, którego nigdy nie przyprowadziłby na rozmowę o pracę do swojego szefa. Dlaczego mielibyśmy więc mieszać życie prywatne z zawodowym  w Internecie? Wprowadzamy oferty pracy i pracodawców na Facebooka, ale na zasadach dogodnych dla internautów, ułatwiając oddzielenie życia zawodowego od prywatnego. Użytkownicy mogą spotkać na Facebooku miliony osób, z którymi połączą się w nowy sposób, znajdując nowe możliwości rozwoju zawodowego.


Dzięki nowej aplikacji BeKnown użytkownicy Facebooka mogą:
* Tworzyć profesjonalne sieci kontaktów bez potrzeby opuszczania ich ulubionego portalu społecznościowego, w ramach aplikacji stworzonej przez Monster, światowego lidera w rekrutacji online
* Zapraszać znajomych z innych portali społecznościowych, do budowania swoich sieci BeKnown na Facebooku
* Oddzielić strefę prywatną od zawodowej
* Zobaczyć, który z zawodowych znajomych jest połączony z firmą lub ofertą pracy, którą jesteśmy zainteresowani
* Zintegrować profesjonalną sieć kontaktów z wyszukiwarką ofert pracy Monster oraz importować profil ze strony monsterpolska.pl do profilu BeKnown
* Przeszukiwać ponad milion aktualnych ofert pracy bez potrzeby opuszczania Facebooka


Aplikacja BeKnown jest dostępna dla każdego użytkownika Facebooka w 19 językach. Wystarczy kliknąć  http://apps.facebook.com/beknown.


www.monsterpolska.pl
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas -
eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-29 12:15
Kariera praca, kariera, Prywatność, facebook, beknown, monster Komentarze (0)


Nawet jeśli masz dużo przyjaciół na Facebooku lub spędzasz znaczącą część swojego czasu tweetując, najprawdopodobniej nie przychodzi Ci do głowy myślenie o profesjonalnym networkingu – sieci kontaktów zawodowych online. Być może myślisz, że profesjonalny networking jest nudny i pracochłonny oraz zajmują się nim tylko sprzedawcy. A może obawiasz się  przeniknięcia sfery prywatnej do zawodowej. Czas to zmienić!


Faktem jest, że networking jest bardzo ważny w poszukiwaniu pracy oraz rozwoju kariery zawodowej w każdej branży dla każdego z nas, niezależnie od etapu na jakim jesteśmy. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej liczy się „kogo znasz”.


Rób to profesjonalnie

Największym zmartwieniem i obawą jest profesjonalne zaprezentowanie siebie w sieci. Nie oznacza to wcale, że musisz umieszczać wszystkie informacje, dokładnie tak jak w realnym świecie – nie o wszystkim mówimy. Rozmawiamy o naszych planach, wakacjach i zainteresowaniach, zostawiając szczegóły dla siebie. Przestrzegaj sprawdzonych  zasad. Jedna z nich brzmi: “jeśli nie chcesz, aby Twój przyszły szef dowiedział się czegoś o tobie, , nie umieszczaj tego w Internecie”. Bądź rozsądny publikując informacje w sieci, ponieważ raz umieszczony nieopatrznie szczegół zostanie tam na zawsze. Jak  bardzo ważne jest utrzymywanie kontaktów prywatnych i zawodowych oddzielnie wie firma  Monster, która stworzyła BeKnown, aplikację na Facebooka służącą do profesjonalnego networkingu. Teraz kontakty zawodowe nie mieszają się z prywatnymi, a Ty w pełni możesz korzystać z największej i najdynamiczniej rozwijanej sieci społecznościowej jaką jest Facebook.

Wartość dodana

Dużym błędem wszystkich “networkersów” jest widoczna aktywność  w momentach, kiedy czegoś potrzebują – to zdecydowanie za późno! Najlepszy czas na zawieranie kontaktów jest wtedy, kiedy możesz coś zaoferować.

Nie ie nawiązuj profesjonalnych kontaktów z firmą, w której chciałbyś pracować, , kiedy właśnie straciłeś pracę i chciałbyś szybko zacząć prace dla nich właśnie. Dziel się poprzez BeKnown  potencjalnym pracodawcą  wszystkimi informacjami, które uważasz za ważne dla siebie i mogą one zostać wykorzystane również przez firmę lub innego znajomego. A wkrótce zostaniesz „Gwiazdą” networkingu.

Różnorodność

Innym błędem początkujących “networkersów” jest utrzymywanie kontaktów tylko z ludźmi z branży. Nie bądź nieśmiały i nawiązuj kontakty zawodowe z profesjonalistami reprezentującymi szerokie spectrum.

Dobra profesjonalna sieć kontaktów to połączenie ludzi, którzy się wzajemnie wspierają, dzielą wiedzą, pomysłami oraz mogą być mentorami wzajemnie dla siebie. Potrzebujesz zróżnicowanych kontaktów. Z  BeKnown, możesz łatwo zapraszać ludzi z linkedIn lub innych portali społecznościowych. Możesz rozszerzyć swoją sieć kontaktów nie tylko o znajomych na Facebooku.

Umieść profesjonalne zdjęcie

Najlepszym avatarem będzie wyraźne zdjęcie Twojej twarzy – to podkreśli Twój profesjonalny wizerunek. Nie zrobi tego ani zdjęcie z kreskówki, ani też zdjęcie Twojego psa. Uśmiechnięta twarz pomoże Ci łatwiej nawiązywać nowe kontakty i przyłączać je do swojej sieci.
Jesteś nieśmiały w nawiązywaniu zawodowych kontaktów? Jednym z dobrych pomysłów jest drobny komplement skierowany pod adresem pracy osoby, którą chcesz dodać do kontaktów. I tak na przykład, jeśli zauważysz, że „znajomy Twojego znajomego” pracuje w dziale marketingu firmy, dla której chciałbyś pracować w przyszłości, wysyłając zaproszenie dodaj „bardzo podobała mi się ostania kampania marketingowa Twojej firmy. Ja również pracuję w marketingu i zauważyłe(a)m, że mamy wspólnego znajomego. Pomyśle(a)m więc, że się przedstawię”.

Dowiedź się więcej o BeKnown

Sprawdź BeKnown

 

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-28 15:23
Kariera praca, kariera, facebook, monsterpolska.pl, beknown Komentarze (0)

Praca towarzyszy nam od milionów lat, ale sposoby jej poszukiwania bardzo się zmieniły.  Dawniej zatrudnienie znajdowało się dzięki koneksjom rodzinnym, czy też poleceniu znajomych. Wraz z rozwojem techniki pojawiły się nowe możliwości dotarcia do pracodawcy. W  dobie Internetu, osoby poszukujące pracy mają szerokie spektrum możliwości znalezienia idealnego stanowiska. Kolejną szansę kontaktu z firmami jest nowa aplikacja na Facebooka – BeKnown.

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Dużą część swojego czasu spędzamy odwiedzając portale społecznościowe, na których niczym w pamiętniku rejestrujemy niemal każdy nasz krok. Dzięki nowej aplikacji na Facebooka stworzonej przez wiodący serwis kariery – Monster, możemy wykorzystać największą i najpopularniejszą sieć społecznościową do znalezienia nowego zatrudnienia. Rewolucyjna aplikacja o nazwie BeKnown pozwoli nam  budować sieć profesjonalnych kontaktów na Facebooku, oddzielając przy tym znajomych z którymi spędzamy wolny czas od osób związanych z pracą. Aplikacja daje także możliwość dostępu do tysięcy pracodawców oraz ponad miliona realnych ofert pracy, które można wyszukiwać oraz dzielić się nimi ze znajomymi.

BeKnown daje większą kontrolę nad tym, w jaki sposób kreujemy  swoje prywatne i zawodowe życie online. Wielu z nas obawia się łączenia na portalach społecznościowych przyjacielskich  kontaktów z profesjonalnymi. Wątpliwości wydają się mieć swoje uzasadnienie, ponieważ często słyszymy o problemach osób, których  koledzy z pracy zobaczyli np. jakiś niestosowny   post na Facebooku.  Kłopoty zdarzały się również, gdy znajomi umieścili komentarz, którego pracodawca nie powinien widzieć, albo gdy zaznaczono osobę na zdjęciach, których nie chciała ujawniać kolegom z pracy.

Dzięki nowej aplikacji BeKnown łączenie kontaktów prywatnych z zawodowymi nie będzie już problemem. A ponadto możemy:

* Zobaczyć, który z „profesjonalnych znajomych” jest połączony z firmą, w której praca nas interesuje

* Zbudować profesjonalną sieć kontaktów za pośrednictwem znajomych na Facebooku i innych portalach społecznościowych

* Tworzyć i otrzymywać profesjonalne opinie w oparciu o określone umiejętności – ułatwiając pracodawcom sprawdzenie czy  mamy odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko pracy

* Przeszukiwać ponad million aktualnych ofert pracy bez potrzeby opuszczania Facebooka

* A także skorzystać ze specjalnego programu polecania znajomych do pracy

Aplikacja BeKnown jest dostępna dla każdego użytkownika Facebooka w 19 językach. Wystarczy kliknąć tutaj - BeKnown

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-27 12:35
Kariera praca, kariera, facebook, monsterpolska.pl, beknown Komentarze (0)

Kiedy praca, współpracownicy i kolejny nieuprzejmy klient działają Ci na nerwy, możesz w zdrowy sposób odreagować.

Uspokój się

Codziennie każdy z nas zmierza się z około 30 stresującymi sytuacjami. Większość z nich jest związanych z pracą. Jednak odreagowanie poprzez złoszczenie się na zepsutą drukarkę, czy kłótnię ze współpracownikiem nie przynoszą większej ulgi. Wysoki poziom adrenaliny towarzyszący stresowi utrzymuje się w Twoim organizmie przez dwie godziny. Nie chcesz przenieść zdenerwowania do domu, dlatego staraj się na każdy mini-kryzys reagować spokojem.

Okaż zrozumienie

Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, którą spotykają stresujące sytuacje. Zmierza się z nimi każdy, kogo spotykasz, także Twój szef, czy nieuprzejmy klient. Wszyscy mamy większe lub mniejsze kłopoty. Dlatego czasami może nam się zdarzyć gorszy moment. Okaż zrozumienie dla otaczających Cię osób.

Unikaj niepotrzebnych dyskusji

Kolejnym sposobem, by poradzić sobie ze stresem towarzyszącym Tobie w pracy jest unikanie konfliktowych sytuacji. W momencie, kiedy czujesz, że zbliża się biurowa kłotnia, zamknij drzwi lub zajmij się czymś innym. Najlepiej włącz muzykę i zrelaksuj się.
Jeśli ktoś ma do Ciebie pretensje, najlepszą odpowiedzią jest „Naprawdę, muszę wracać do pracy. Do zobaczenia”. Jeśli ktoś plotkuje, powiedz: “To jest ciekawe, ale muszę już iść”, albo „dlaczego tak mówisz?”

Dobre samopoczucie to podstawa


W pracy pomaga dobre samopoczucie. Jeśli ktoś z Twoich współpracowników jest w złym humorze, staraj się unikać go tego dnia lub spróbuj go rozweselić.

Zamknij wszystkie sprawy

Nie zostawiaj niezałatwionych spraw przed wyjściem z pracy. Jeśli popełniłeś błąd lub wdałeś się w sprzeczkę, przeproś i rozwiąż problemy przed zakończeniem dnia. Jeśli przed wyjściem z pracy nie uporasz się z mniejszymi lub większymi kłopotami, po powrocie do domu nie będziesz spokojny”. W drodze do domu wyobrażaj sobie, że zamykasz drzwi swojego biura i zacznij myśleć o tym, co czeka Cię popołudniem. 

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-21 11:08
Kariera praca, kariera, sukces, monsterpolska.pl Komentarze (0)

Nawet najbardziej pewne osoby mogą odczuwać zdenerwowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponad połowa z nas uważa spotkanie z potencjalnym pracodawcom za najtrudniejszy etap procesu rekrutacyjnego. To oczywiście nic dziwnego, ale im lepiej się przygotujesz do rozmowy, tym pewniej zaprezentujesz swoje mocne strony podczas spotkania.  

Oto 5 wskazówek, które pomogą lepiej komunikować się z rekruterem:

 1. Wiedza o firmie
  Pracodawcy chcą wierzyć, że naprawdę zależy nam na pracy właśnie u nich i że będziemy zaangażowanymi członkami ich zespołu. Nie ma nic gorszego niż rozmowa z kandydatem, który nie ma pojęcia o działalności firmy, w której ubiega się o pracę i zależy mu jedynie na jakiejkolwiek pracy. Dlatego tak ważne jest pokazanie, że rozumiesz jej historię firmy, plany i kulturę organizacyjną.

  Z pomocą przychodzi tutaj wyszukiwarka. W Internecie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz - informacje o firmie, produktach i usługach, otoczeniu, konkurencji oraz sytuacji w branży. Nie musimy pamiętać wszystkiego - kilka faktów i liczb wystarczy, aby pokazać pracodawcy, że odrobiliśmy pracę domową.
 2. Szkolenia i wymagane umiejętności
  Nasze CV podkreśla zdobyte przez nas doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie. Musi być tak skonstruowane, aby przekazać pracodawcy tylko podstawowe fakty. Z całą pewnością znajdzie się wiele interesujących informacji, o których warto porozmawiać podczas spotkania. Przed pójściem na spotkanie przygotujmy sobie listę mniej oczywistych, ale równie potrzebnych umiejętności nabytych przez lata praktyki, zarówno tych zdobytych samodzielnie, jak i na szkoleniach.

  Mając taką listę w ręce bez problemu zaprezentujemy swoje kompetencje w danej dziedzinie takie jak, np. zdolność szybkiego uczenia się nowych systemów i procesów.  
 3. Mierzalne przykłady osiągnięć
  Jest wysoce prawdopodobne, że nie jesteśmy jedynymi kandydatami na dane stanowisko i rekruter już zdążył się spotkać z naszymi konkurentami, dlatego tak ważne jest, abyśmy się wyróżnili.  Mówiąc o naszych umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym, starajmy się unikać utartych zwrotów, które rozmówca słyszał już milion razy, np.  "lubię pracować w zespole" czy "jestem dumny z siebie w pracy".

  Powinniśmy raczej mówić o sytuacjach, kiedy w wyniku naszego działania udało się osiągnąć zamierzony cel,  np. możemy powiedzieć o tym jak wspieraliśmy zespół pomagając kolegom i jak zostaliśmy za takie zachowanie pochwaleni.  
 4. Pozytywna postawa i elastyczność
  W większości przypadków zdarza się tak, że wykraczamy poza zakres naszych obowiązków i wykonujemy mało ambitną pracę, aby sprostać powierzonym obowiązkom. Jest  to częścią naszego życia zawodowego i nie należy się tego wstydzić.

  Firmy potrzebuje pracowników, na których można polegać, czyli elastycznych i potrafiących dopasować się do każdych warunków, a nie sztywno trzymających się zakresu powierzonych obowiązków.  
 5. Maniery
  Dobre maniery bardzo przydają się na rozmowie kwalifikacyjnej. To może wydawać się oczywiste, ale niestety wielu z nas o tym zapomina. Bądźmy mili dla wszystkich, zaczynając od recepcjonistki, a na potencjalnym szefie kończąc.  Uśmiechajmy się, mówmy „proszę" i „dziękuję", kiedy należy oraz pokażmy, że jesteśmy nastawieni przyjacielsko do zespołu oraz będziemy wartościowym jego członkiem.  Kiedy przyjdzie czas podejmowania ostatecznej decyzji i zostanie dwóch kandydatów, o tych samych kwalifikacjach, pracę otrzyma sympatyczniejsza osoba.  

Jeśli zapamiętamy powyższe wskazówki przygotowując sie do rozmowy kwalifikacyjnej, możemy być pewni, że zaprezentujemy się nienagannie. Jeśli nie otrzymamy pracy, nie zniechęcajmy się.  Zamiast tego pracujmy dalej, aby lepiej wypaść następnym razem.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-09 14:00
Kariera praca, kariera, monsterpolska.pl Komentarze (0)

Utrata pracy może powodować poczucie pustki, złość i przerażenie. Przez Twoją głowę przebiegają wtedy setki pytań: jak szybko uda mi się znaleźć kolejną pracę, jak zapłacę za rachunki, co się ze mną stanie?
Nie popadaj jednak w depresję, skup się na tym, co możesz zrobić, by to przejść, pozostać pozytywną i szybko znaleźć nowe zatrudnienie. Skup się przede wszystkim na następujących kwestiach:

1. Przejrzyj swoje wydatki

Na samym początku, powinnaś zastanowić się nad Twoją sytuacją finansową. Upewnij się, że dokładnie wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz na podstawowe wydatki, a ile środków posiadasz na swoim koncie.Zastanów się, które rachunki są najważniejsze: opłaty mieszkaniowe, podatki, rachunki za telewizję kablową, telefon czy karnet na siłownię? Upewnij się, że stać Cię na najważniejsze wydatki i zrezygnuj z tych mniej potrzebnych, by pozostawić sobie dodatkowe środki. Zobacz jak uratować swoje finanse.

2. Zastanów się nad możliwością pomocy od państwa

Kiedy jesteś bezrobotna, być może przysługuje Ci zasiłek. Prawo do tego typu pomocy  ma każda osoba, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy i nie ma dla niej propozycji pracy. Następnym warunkiem jest przepracowanie przez osobę bezrobotną co najmniej roku w okresie 18 miesięcy przed rejestracją. Jeśli przysługuje Ci zasiłek, skorzystaj z niego.

3. Odśwież swoje CV

Jeśli długo nie zaglądałaś do swojego CV, teraz nadszedł dobry czas, by to zrobić. Uaktualnij swoje CV, dodając nowe doświadczenia i umiejętności, jakie zyskałaś podczas poprzedniego zatrudnienia. Najważniejsze, by dobrze się zaprezentować. Postaraj się, by Twoje CV było przejrzyste i zawierało wszystkie najważniejsze wiadomości o Tobie. Dowiedz się jak uaktualnić swoje CV i jak uniknąć błędów.

4. Pokaż swoje umiejętności

Przy wciąż wysokim bezrobociu, konkurencja w poszukiwaniu pracy jest bardzo duża.  Dlatego musisz się skupić na swoich osiągnięciach, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów. Dobrym sposobem jest poszukanie informacji na temat wymagań dotyczących danego stanowiska pracy. Sprawdź jakie Twoje umiejętności będą najbardziej przydatne na stanowisko, o jakie chcesz się ubiegać. Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności, może warto udać się na kurs doszkalający.
Brak pracy to nie koniec świata, a być może jest to szansa dla Ciebie na wybór nowej, lepszej drogi kariery. Jeśli jednak martwisz się o pieniądze, nie musisz wybierać się na drogie kursy, rozejrzyj się w Internecie. Na pewno znajdziesz porady i bezpłatne szkolenia internetowe.

5. Aplikuj!


Postaraj się zarezerwować czas każdego poranka czy wieczorem na poszukiwanie pracy. Odwiedź Monsterpolska.pl i znajdź ofertę pracy, która Cię interesuje. Pamiętaj, że im więcej czasu poświęcisz na wyszukiwanie ofert oraz rozsyłanie CV, tym szybciej uda Ci się znaleźć zatrudnienie.
Najważniejsze jednak jest to, by  myśleć pozytywnie. Nie załamuj się, kiedy otrzymasz odmowną odpowiedź na swoje CV. Nie poddawaj się, wymarzona praca jest na wyciągnięcie ręki. Musisz nadal próbować, bo tylko to zapewni Ci sukces.

www.monsterpolska.pl


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-02 12:32
Kariera praca, kariera, sukces, monsterpolska.pl Komentarze (0)